English  French - Sorry, currently is not available  Russian - Sorry, currently is not available

 

 

ORBE


2007

 

WINNER

FINALIST

1.SEMIFINALIST

2.SEMIFINALIST

Results
MS

Esin D.

Aeschlimann R. (VOVE)

Bise D.

Cudre-Mauroux V.

-
LS

Matthey J. (BLA)

Spicher S.

Schart R.

Tan P.

-
MD

Dennis K. (ONEX)
Var D. (CALV)

Esin D.
Mikhailov A.

Baussand H.
D'Angelo G. (CALV)

Bise D.
Heri C. (VILL)

-
LD

Spicher S.
Derrer E. (ONEX)

Morzier E. (VILL)
Herde N. (VILL)

Charbonnier G. (CHAM)
Serre N. (CALV)

Frei C. (CALV)
Var C. (CALV)

-
MX

Var C. (CALV)
Var D. (CALV)

Morzier E. (VILL)
Heri C. (VILL)

Serre N. (CALV)
Aeschlimann R. (VOVE)

Derrer E. (ONEX)
Dennis K. (ONEX)

-

 

2006

 

WINNER

FINALIST

1.SEMIFINALIST

2.SEMIFINALIST

Results
MS

Graber N. (ORBE)

Esin D.

Axer S. (LAUS)

Court C. (ORBE)

-
LS

Maret A. (YVER)

Spicher S.

Monod T. (SMOR)

Evrard F. (YVER)

-
MD

Dennis K. (ONEX)
Coddington R.

Souksavanh S. (YVER)
Trachsel F. (YVER)

Joerg L. (LAUS)
Axer S. (LAUS)

Esin D.
Mikhailov A.

-
LD

Romy V. (VOVE)
Derrer E. (ONEX)

Maret A. (YVER)
Kubli E. (YVER)

Pasche I. (YVER)
Pasche S. (YVER)

Crauges R. (REVI)
Herde N. (VILL)

-
MX

Derrer E. (ONEX)
Dennis K. (ONEX)

Spicher S.
Coddington R.

Romy V. (VOVE)
Mikhailov A.

Morzier E. (EPAL)
Heri C. (EPAL)

-

 

2005

 

WINNER

FINALIST

1.SEMIFINALIST

2.SEMIFINALIST

Photos
MS

Esin D.

Baussand H.

Clerc D. (LEYT)

Pitarelli R. (EPAL)

LS

Spicher S.

Langenberger V. (LAUS)

Evrard F. (YVER)

Colin L. (YVER)

MD

Dennis K. (CALV)
Var D. (CALV)

Busset J. (VOVE)
Chetaud H. (CALV)

Esin D.
Mikhailov A.

Bissat T. (ORBE)
Jaccard P. (ORBE)

LD

Romy V. (VOVE)
Derrer E. (Onex)

Gisin C. (CALV)
Frei C. (CALV)

Andrey I. (VJOX)
Piguet L. (VJOX)

Colin L. (YVER)
Bastien M. (LAUS)

MX

Gisin C. (CALV)
Var D. (CALV)

Derrer E. (ONEX)
Dennis K. (CALV)

Romy V. (VOVE)
Mikhailov A.

Schmuki S. (ORBE)
Franconville J. (ORBE)


 

2004

 

WINNER

FINALIST

1.SEMIFINALIST

2.SEMIFINALIST

Photos
MS

Panchaud F.

Schnegg S. (ORBE)

Graber N. (ORBE)

Bissat T. (ORBE)

LS

Spicher S.

Court A. (ORBE)

Authouart C. (ORBE)

Bastien M. (LAUS)

MD

Dennis K. (CALV)
Var D. (CALV)

Busset J. (VOVE)
D'Angelo G. (CALV)

Panchaud F.
Mikhailov A.

Graber N. (ORBE)
Franconville J. (ORBE)

LD

Gisin C. (CALV)
Frei C. (CALV)

Setz M. (YVER)
Pernet C. (VILL)

Roulet A. (YVER)
Mischler T. (YVER)

Spicher S.
Panchaud K.

MX

Gisin C. (CALV)
Var D. (CALV)

Pernet C. (VILL)
Franconville J. (ORBE)

Court A. (ORBE)
Lakiere L. (THIR)

Derrer E. (ONEX)
Dennis K. (CALV)


 

2003

 

WINNER

FINALIST

1.SEMIFINALIST

2.SEMIFINALIST

Result
MS

Franconville J. (ORBE)

Schnegg S. (ORBE)

Court C. (ORBE)

Jaccard P. (ORBE)

-
LS

Court A. (ORBE)

Scherler N.

Duc A. (ORBE)

Panchaud K.

-
MD

Bloch P. (PAMP)
De Montvallon T. (PAMP)

Court C. (ORBE)
Bissat T.
(ORBE)

Panchaud F.
Mikhailov A.

Graber N. (ORBE)
Lakiere L. (BELM)

-
LD

Roulet A.
Mischler T.

Auberson J.
Perego C.

Authouart C.
Schmuki S.

Acampora S.
Herde N.

-
MX

Produit P.
Mercuri F.

Panchaud K.
Mikhailov A.

Court A. (ORBE)
Lakiere L. (BELM)

Bloch A. (PAMP)
Bloch P. (PAMP)

-

 

2002

 

WINNER

FINALIST

1.SEMIFINALIST

2.SEMIFINALIST

Result
MS

Court C. (ORBE)

Ehrenberg A. (ORBE)

Tercier S. (ORBE)

Chantakesone K. (BELM)

-
LS

Pahud V. (YVER)

Setz M. (YVER)

Chantakesone T. (BELM)

Lepeshkina S.

-
MD

Bloch P. (PAMP)
De Montvallon T. (PAMP)

Charbonnier Y. (CHAM)
Ecuyer J. (CHAM)

Schnegg S. (ORBE)
Jaccard P. (ORBE)

Guidon E. (BELM)
Lakiere L. (BELM)

-
LD

Derrer E. (ONEX)
Gisin C. (ONEX)

Graf A. (YVER)
Setz M. (YVER)

Court A. (ORBE)
Thibaud S. (ORBE)

Ecuyer S. (CHAM)
Bento M. (CHAM)

-
MX

Ecuyer S. (CHAM)
Charbonnier Y. (CHAM)

Derrer E. (ONEX)
Baechler E. (ONEX)

Lepeshkina S.
Mikhailov A.

Gisin C. (ONEX)
Kohler O. (ONEX)

-

 

 


     

 

 

Home page | Presentation | Members | Tournaments | Off-court | Photos | Links
BC PIVANET 1998-2007